20 Sty Brak komentarzy admin Beauty ,

Każda z nas najprawdopodobniej słyszał kiedyś słowo cellulit. Zamienne określenia to skórka pomarańczowa oraz lipodystrofia. Czym konkretnie jest i po czym poznać cellulit? Jest to odkładanie się tkanki tłuszczowej w nieodpowiednim miejscu, jak również w nieprawidłowej formie. W wyniku tego, skóra w rejonie występowania cellulitu jest mocno pofałdowana. Cellulit stanowi problem natury estetycznej dla większości kobiet. Wedle niektórych szacunków, aż do 90 procent z nich musi zmagać się ze skórką pomarańczową.

Komu grozi pojawienie się cellulitu?
W społeczeństwie funkcjonuje przekonanie, że pojawienie się cellulitu grozi zdecydowanie najczęściej kobietom otyłym. Jest to jednak nieprawda, dlatego, że może się on pojawić zarówno u tych osób z otyłością, jak i u tych całkiem szczupłych. Co prawda lipodystrofia rzadko występuje w okresie dojrzewania, to jednak z tego powodu cierpią zarówno młodsze jak i starsze kobiety.

Jak pozbyć się cellulitu?
Podstawą w walce ze skórką pomarańczową jest prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia. Co jest ważne? Najpewniej nikogo nie zaskoczy, że przede wszystkim są to odpowiednia dieta oraz zwiększona aktywność fizyczna. Te dwa czynniki są zdecydowanie niezbędne, jeśli chcemy zachować skórę w dobrym stanie. Jeżeli chodzi o sposób odżywiania, to najważniejszym jej elementem, jest, w tym przypadku, błonnik.
Ponadto, poza dietą i ćwiczeniami, warto byłoby jednocześnie prawidłowo dbać o swoją skórę. Systematyczne balsamowanie ciała sprawi, że prawdopodobnie uda się uniknąć powstania cellulitu, lub pozbyć się go, jeśli już zdążył się wytworzyć.

Bardziej zaawansowane metody walki z cellulitem
Nie raz może się zdarzyć tak, że pomimo stosowania zbilansowanej diety, systematycznych treningów oraz balsamowania ciała, w dalszym ciągu nie wiesz w jaki sposób możesz pozbyć się cellulitu. Kiedy nic nie pomaga, trzeba zastanowić nad bardziej zaawansowane sposoby.
Istnieje co najmniej kilka zabiegów wykonywanych przez kosmetyczki albo też przez lekarzy. Pierwszym z nich jest endermologia. Zabieg ten ma na celu wzmocnienie skóry, a także pozbycie się obrzęku podskórnego.
Do pozbycia się cellulitu stosuje się także ultradźwięki. Zabiegi w których się ich używa opierają się na zniszczeniu cząsteczek tłuszczu.
Następny zabieg to mezoterapia. Procedura ta opiera się na iniekcyjnym wprowadzeniu do skóry specjalnych preparatów. Warto zauważyć, że tę procedurę stosuje się jedynie w połączeniu z innymi metodami walki z cellulitem.
Także laser jest często wykorzystywany do poprawienia kondycji skóry. Dzięki zabiegom laserowym skóra staje się bardziej elastyczna i wolna od niechcianego cellulitu.
Zabiegi mogą skutecznie zredukować cellulit, jednak należy pamiętać o ich ograniczeniach. Ich najistotniejszą wadą jest bardzo wygórowana cena.