20 sty Brak komentarzy admin Beauty , , ,

Wprowadzanie w codzienne życie zdrowej diety staje się coraz bardziej popularne w dzisiejszym świecie. Racjonalne odżywianie się jest dosyć popularne, dlatego coraz więcej osób wykazuje zainteresowanie tym zagadnieniem. W jaki sposób komponować posiłki, żeby posiadać z nich jak najwięcej korzyści?

Jaką dietę stosować, by móc cieszyć się dobrze zbudowaną sylwetką?
Prawidłowa dieta obejmuje przede wszystkim zagwarantowanie organizmowi wszystkich koniecznych do sprawnego funkcjonowania składników odżywczych. Nie mniej istotne jest również dostarczenie białek, tłuszczy, węglowodanów, witamin oraz minerałów w odpowiednich proporcjach. Zdrowe osoby zdecydowaną większość energii w trakcie dnia powinny uzyskiwać z produktów zbożowych. Nie spożywajmy zbyt często białego pieczywa, z tego powodu, że nie posiada ono za dużo wartości odżywczych, a poziom glukozy we krwi po konsumpcji produktów z białej mąki gwałtownie rośnie.

Produkty wyprodukowane z pełnego ziarna zawierają dużo błonnika wspomagającego procesy trawienia. Bardzo istotne jest wprowadzenie do diety odpowiedniej ilości warzyw, które można spożywać niemal bez ograniczeń. Zawierają one bardzo dużo wartościowych witamin oraz minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała. Zdrowa dieta to także owoce, które powinniśmy spożywać jednak głównie w pierwszej połowie dnia, z tej przyczyny, że zawierają dużo fruktozy odkładającej się w postaci tkanki tłuszczowej. Owoce dobrze jest spożywać z produktami zawierającymi tłuszcz, dzięki czemu możliwe staje się absorbowanie witamin A, E oraz K. Mleko i produkty mleczne zawierają dużo wapnia oraz witaminy D, z tego powodu wskazane są przede wszystkim w diecie dzieci. Żywe kultury bakterii zawarte w kefirze, jogurcie lub maślance pozytywnie wpływają na mikroflorę bakteryjną jelit.