20 sty Brak komentarzy admin Beauty , , , ,

Problem z nadwagą i otyłością jest bardzo powszechny. Zjawisko nadmiarowej konsumpcji, życie w pośpiechu, brak aktywności fizycznej, wszystko to prowadzi do nabierania niepotrzebnej masy ciała.
Co zatem zrobić aby pozbyć się nadmiernych kilogramów, jaką metodą schudnąć? Bezdyskusyjnie koniecznym jest, by zmodyfikować swoje nawyki związane z codziennym odżywianiem. Nie jest to proces krótkofalowy oraz zawsze trzeba o tym pamiętać. Bardzo często dręczymy się tak zwanymi dietami cud, przechodzimy na kilkudniowe głodówki, które w błyskawicznym czasie mają sprawić, że stracimy niepotrzebne kilogramy. Nie uda nam się w ten sposób. Tego typu zabiegi bardzo często kończą się często spotykanym efektem jojo, czyli uzyskujemy zupełnie inny efekt niż wcześniej zamierzony.

Dieta nie powinna być czymś koniecznym/nieprzyjemnym. Najbardziej ważne jest to aby zaprzyjaźnić się ze zdrowymi produktami: warzywami, owocami, nietłustym mięsem (drób, ryby), spożywać odpowiednie ilości płynów (głównie wody).

Zdrowe odżywianie pozwala nam na spożywanie tak na prawdę wszelkich potraw, które do tej pory gościły na naszych stołach. Jak schudnąć na takiej diecie? Nic prostszego, najczęściej do redukcji masy ciała wystarcza ograniczenie ilości zjadanych pokarmów.

Kolejnym etapem jest wyeliminowanie z diety cukrów oraz soli. Oczywistym jest, że nie chodzi tutaj o kompletne wyeliminowanie słodkości oraz słonych potraw. Bardziej mamy tutaj na myśli przekąski, które są główną siłą napędową przybierania na wadze.

Jeśli mowa o przekąskach trzeba również wspomnieć o wieczornym/ nocnym podjadaniu. Jeśli na prawdę pragniemy schudnąć musimy zrezygnować z podjadania przed snem. Jeśli odczujemy głód zjedzmy jabłko albo inny owoc.