Kto nie chciałby mieć wymarzonej sylwetki? Media kreują wizerunki i kanony piękna, którym nie sposób się oprzeć. Kobiety marzą o idealnych wymiarach miss, natomiast panowie wzdychają do smukłej sylwetki sprzed kilku lat! Każdy chce być piękny i podziwiany. Jednakże sposób, tempo i jakość życia stanowią istotną przeszkodę.

Dlatego też prawie w każdej domowej biblioteczce znajduje się co najmniej jedna książka kucharska z dietetycznymi przepisami. Dążenie do uzyskania, a potem zachowania idealnej sylwetki wymaga dużej dawki wiedzy teoretycznej, dotyczącej zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Niezbędna jest również wiedza praktyczna w postaci gotowych przepisów skoncentrowanych na smacznych i łatwych do przyrządzenia dań. Dietetyczna książka kucharska ułatwia opracowanie menu na kilka kolejnych dni. Bezcenne są również porady lub gotowe wskazówki doświadczonego dietetyka i autora książki w jednej osobie.

Dietetyczna książka kucharska dostarcza odpowiedzi na następujące pytania: jak układać posiłki, jakie składniki wybierać, jakich przypraw używać, co jest dozwolone, a czego bezwzględnie unikać. Dla osób będących na diecie w warunkach domowych jest to szczególnie pomocne. Dobra dietetyczna książka kucharska jest niczym biblia, gromadzi i systematyzuje wiedzę a także dostarcza gotowe rozwiązania do zastosowania i wykorzystania od razu.