20 sty Brak komentarzy admin Beauty ,

Nieestetyczne fałdy na skórze, zwane cellulitem, spędzają sen z powiek prawie wszystkim kobietom. Co można zrobić, aby dokładnie i szybko zwalczyć cellulit? Odpowiedź niestety nie jest bardzo optymistyczna, dlatego, że błyskawiczna metoda nieszczęśliwie nie istnieje. Walka z cellulitem jest zwykle długa i męcząca. Należy natomiast nie zapominać, że skórka pomarańczowa (inna nazwa cellulitu) nie powstaje znikąd. Rozwija się ona niezbyt szybko, przez długi czas. Istotne, aby nie lekceważyć cellulitu i jak najszybciej podjąć działania, mające na celu jego całkowite pozbycie się. Im bardziej dynamiczna reakcja, tym prościej i szybciej można zlikwidować cellulit.

Sposoby na cellulit
Sposobów zwalczania cellulitu jest bardzo dużo. Różnią się one zdecydowanie pod kilkoma różnymi aspektami. Zdecydowanie najprościej jest podzielić je na trzy rodzaje. Pierwsza grupa to są ćwiczenia na cellulit, kolejna to procedury kosmetyczne lub lekarskie, a ostatnia to metody maturalne.

Zwalczanie cellulitu w domu
Jeżeli chodzi o to, co można by wykonać samemu w domowym zaciszu, to wybór zabiegów jest olbrzymi. Przede wszystkim, warto stosować różnego rodzaju zabiegi masujące. Trzeba wykorzystywać w nim substancje, które zwiększają przepływ krwi. Jest wśród nich między innymi sól morska, a także kawa. Dodatkowo, skuteczne okazują się masaże partii ciała, gdzie pojawia się cellulit. Wykorzystuje się w nich także odpowiednie przyrządy lub rękawice. Powierzchnia przyrządu, którym wykonuje się zabieg powinna być szorstka, żeby była skuteczna w wygładzaniu skóry. Jeśli chodzi o inne naturalne sposoby na zwalczanie skórki pomarańczowej, to nie sposób jest zapomnieć o soku z cytryny, którego regularne picie przynosi rewelacyjne wyniki.

Treningi na cellulit
Jeśli chodzi o zestawy ćwiczeń, to ich dopasowanie zależy w dużym stopniu od tego, w którym konkretnie rejonie ciała wystąpił cellulit. Trochę inne ćwiczenia wykonuje się, gdy skórka pomarańczowa pojawia się na udach, a inne gdy na przykład na pośladkach. Zupełnie inny zestaw ćwiczeń jest natomiast potrzebny w przypadku, gdy skórka pomarańczowa pojawia się na przykład na ramionach. Przykładowo, w przypadku pojawienia się skórki pomarańczowej na pośladkach, doskonałe mogą być zwyczajne przysiady. Najlepiej jest jednak wykonywać je trzymając w rękach hantle o niezbyt dużej wadze.

Zabiegi kosmetyczne
Zabiegi kosmetyczne, czy też lekarskie to ostateczne sposoby na cellulit. Ich cena jest bowiem niemała, a poza tym mogą one być szkodliwe dla zdrowia. Zabiegi tego rodzaju są jednak zwykle bardzo skuteczne. W gabinetach wykonuje się takie zabiegi jak mezoterapia, czy zabieg usuwania cellulitu za pomocą ultradźwięków.
Cellulit można zwalczyć, jednak kluczowe znaczenie ma konsekwencja w tej walce, oraz szybka reakcja na pojawiające się na skórze fałdy.