26 Lis Brak komentarzy admin Beauty , , , , ,

Chyba nie przebywa na świecie kobieta, jaka byłaby w stu procentach zadowolona z tegoż, jak prezentuje się jej figura. Znaczna grupa spośród nas myśli, iż powinna stracić kilka nadprogramowych kilogramów, by w ów sposób poczuć się lepiej. W niniejszym celu niejednokrotnie stosujemy po diety, jakie są reklamowane w prasie kolorowej, telewizji lub Internecie.

Pewnym spośród najczęstszych parametrów, na które zwracamy uwagę, jak sprawdzamy czy nasza waga znajduje się w normie jest BMI (ang. body mass index). Jest to związek wagi podawanej w kilogramach do kwadratu wzrostu prezentowanego w metrach. W Necie możemy wyśledzić niejeden kalkulator BMI, który w kilka sekund przeprowadzi w naszym imieniu obliczenia a my dowiemy się, w jakim przedziale się mieścimy.

Warto natomiast zwrócić uwagę na fakt, że niejednokrotnie waga naszego ciała nie tłumaczy tego, w jaki sposób wyglądamy. Kobiety aktywne fizyczne, regularnie trenujące lub wykonujące czynność związaną z ciągłym ruchem, posiadają sporo mięśni, których masa jest wyższa niż waga tłuszczu. Co za tym idzie, pomimo że objętościowo będą „mniejsze”, waga może pokazywać coś innego a ze współczynnika BMI będzie wynikało, że posiadają nadwagę.

Występuje parę innych skutecznych recept na to, ażeby zobaczyć czy nasza masa jest w normie. Jedną z modnych jest pozbawienie mniej więcej 100 centymetrów z swego wzrostu, wówczas osiągamy wynik, który winien odpowiadać naszym kilogramom. Najlepiej jednak byłoby skonsultować się ze specjalistą pierwszego kontaktu lub z dietetykiem, gdyż sami niejednokrotnie zatracamy umiejętność obiektywnego popatrzenia na siebie.