20 sty Brak komentarzy admin Beauty ,

Cellulit to przypadłość, która jest uciążliwa głównie ze względów estetycznych. Co prawda nieraz może towarzyszyć mu ból, aczkolwiek ma to miejsce rzadko i najczęściej jest on delikatny. Mimo wszystko, każda kobieta pragnie pozbyć się cellulitu.

Jak pozbyć się cellulitu?
Warto pamiętać, że cellulit to coś, co rozwija się przez kilka lat. W związku z tym, nie jest możliwe, by go usunąć od razu. Na rynku są co prawda specjalistyczne zabiegi, które go usuwają, aczkolwiek one także nie działają natychmiast. Żeby zabieg pomógł, należy powtórzyć go kilka razy. Niestety, może to być uciążliwe, a czasem także bolesne, a dodatkowo też, wiąże się z naprawdę sporym wydatkiem. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na zabieg, warto poznać alternatywne metody na pozbycie się problemu.

Domowe sposoby na cellulit
Istnieje sporo sposobów na cellulit, które wykorzystać można w domu, całkowicie samodzielnie. Jednym z najbardziej efektywnych jest wsmarowywanie w miejsce na skórze, w którym widoczny jest cellulit, soli morskiej. Peeling ten należy wykonywać zanurzając się w ciepłej wodzie. Jest to metoda bardzo skuteczna, a na dodatek bardzo tania. Jedyne co należy przygotować, to wanna napełniona wodą oraz odrobina soli morskiej. Metoda ta jest skuteczna, ponieważ dzięki użyciu soli, krew w masowanym miejscu zaczyna szybciej krążyć, co powoduje, że cellulit staje się coraz mniej widoczny.

Kolejnym polecanym sposobem walki z cellulitem jest peeling z cukru. Metoda ta jest podobna nieco do tej, która wykorzystuje sól, jednak w tym przypadku „zabieg” jest trochę bardziej skomplikowany, ponieważ potrzebne jest więcej składników. Cukier, najlepiej brązowy, trzeba zmieszać z miodem, a do mieszanki poleca się dodać też olej winogronowy oraz masło migdałowe. Skórę należy najpierw lekko nawilżyć, a później wmasować w nią przygotowany peeling.

Ponadto, w zwalczaniu cellulitu przydatne mogą być fusy kawowe. Fusy wciera się w skórę po połączeniu z balsamem do ciała. Czynność ta, powtarzana kilkukrotnie, powoduje, iż skóra staje się o wiele gładsza.

Ponadto, istnieją jeszcze inne, nieco mniej popularne domowe sposoby na cellulit. Skuteczne może być picie specjalnie przygotowanej mieszanki: soku cytrynowego z domieszką pieprzu. Co prawda nie jest to zbyt smaczne, jednak naprawdę warto spróbować, aby zlikwidować cellulit. Innym domowym sposobem na cellulit jest masaż skóry szorstkim przedmiotem, który należy wykonywać regularnie. Do tego typu masaży dobrze nadaje się na przykład rękawiczka lub też jakaś gąbka czy ściereczka.

Nie jest prosto zlikwidować cellulit, jednakże wytrwałość i determinacja zazwyczaj prowadzą do sukcesu.