20 Sty Brak komentarzy admin Beauty , , ,

Zdrowy styl życia już jakąś chwilę temu stał się modny. Patrząc w telewizor, czy wertując wszelkiego typu (zwykle plotkarskie) serwisy internetowe dość łatwo zauważyć, że coraz więcej gwiazd go promuje. Czy opłaca się podążać za tą modą? To faktycznie kwestia upodobań i przekonań, jednak może jest tak, że rozważenie zaaplikowania paru zmian w życiu czy jadłospisie może nam wyjść na dobre. Zdrowy tryb życia może przynieść wiele pozytywów, jak choćby zgrabna sylwetka, będąca najwyższym celem wielu kobiet. Żeby ją zdobyć zrób kilka prostych kroków.

  1. Wylicz swoje BMI – Body Mass Index, czyli nic innego jak ustalenie czy waga ciała w porównaniu do wzrostu jest odpowiednia. Jak to się liczy? Wystarczy, że swoją wagę podzielisz przez wzrost podniesiony do kwadratu. Gdy rezultat mieści się w przedziale 18, 5-25, to znaczy że Twoja waga mieści się w normie. Wynik powyżej 25 oznacza nadwagę.
  2. Zmień nawyki związane z jedzeniem – opłaca się odżywiać się zdrowo, albowiem poza smukłą sylwetką możesz zyskać zdrową cerę, uzyskać piękne włosy, a dodatkowo wzmocnić odporność. Zacznij spożywać posiłki regularnie – pięć posiłków w ciągu dnia co 3-4 godziny. Spróbuj urozmaicić swoje menu – nie korzystaj z fast foodów, odważ się w zamian za to na dietę bogatą w witaminy i mikroelementy jedząc więcej warzyw i owoców.
  3. Pij przynajmniej 1, 5 litra wody w ciągu dnia – najlepiej wybierz sobie mineralną. Woda wspomoże przemianę materii, poprawi jakość trawienia oraz pomoże zredukować znienawidzony cellulit.
  4. Zacznij się ruszać – aktywności fizycznej nie trzeba chyba promować. Poza pomocą w pozbyciu się niechcianych kilogramów, wesprze przemianę materii, a po wyjściu z treningu poczujesz ogromną dumę za sprawą powstałych endorfin.