20 sty Brak komentarzy admin Beauty , , ,

Utrzymanie prawidłowej masy ciała jest niezwykle istotne. Co przez to rozumieć? A przede wszystkim jak obliczyć czy nasza waga jest właściwa? Obliczenie wskaźnika masy ciała jest niezwykle proste i potrzebujemy jedynie dwóch informacji, to znaczy naszej masy ciała i wzrostu.

W jaki sposób obliczyć BMI? Na początku musimy dokonać pomiaru swojej masy ciała oraz wzrostu. Następnie dokonujemy łatwego obliczenia. Wagę naszego ciała należy podzielić przez wzrost liczony w metrach do kwadratu. Uzyskany wynik powinniśmy porównać ze specjalnie stworzonymi tabelami, tak żeby dowiedzieć się czy nasza masa ciała jest właściwa, czy też nie. Klasyfikacja wskaźnika masy ciała pokazuje, że wskaźnik BMI niższy niż 18, 5 oznacza niedowagę, wartość BMI między 18, 5 a 24, 99 oznacza, iż nasza waga jest prawidłowa natomiast wskaźnik powyżej 25 równoznaczny jest z nadwagą.

Wskaźnik BMI pozwala nam na natychmiastową analizę wartości naszej masy ciała. Dzięki temu możliwe jest podjęcie działań, które mają na celu unormowanie masy ciała. Warto także wspomnieć, iż klasyfikacja wskaźnika masy ciała jest identyczna zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Inna interpretacja wyników dotyczy natomiast dzieci, przede wszystkim ze względu na proces rozwoju i dorastania. Utrzymanie właściwej masy ciała jest bardzo ważne, bowiem pozwala nam na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu a także zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób metabolicznych.