Całkiem sporo osób zjada przekąski różnego rodzaju. Zaspokajają one uczucie głodu i można je zjeść w zasadzie wszędzie. W marketach nie brak chrupek, wafelków czy paluszków. Czy istnieje dla nich jakaś ciekawa alternatywa?

Polacy uwielbiają przekąski, sięga po nie aż 91% populacji. Dużą popularnością cieszą się produkty na bazie czekolady. Dodatkowo zazwyczaj kupowane są chipsy, orzeszki czy słone paluszki. Coraz większa liczba ludzi sięga także po lepsze desery. Prawie 45% naszych rodaków pragnie bowiem przemienić swój styl funkcjonowania na zdrowszy. Wyszukują oni jedzenia o małej ilości sodu oraz tłuszczów. Na przeciw potrzebom tym wychodzą coraz częściej także producenci.

Słodycze najlepiej zastąpić jest owocami lub mlecznym deserem. Można wykorzystać także batoniki musli z żurawiną, musy owocowe czy czekolady słodzone stewią. Chętnie kupowane są również bakalie. Zapewniają one energię, są korzystne dla zdrowia i z dużą precyzją zaspokajają ochotę na coś słodkiego. Także i ogólnie za starym kontynencie coraz większą popularnością cieszą się przekąski z formie owoców czy jogurtów. Prawdziwym hitem są sosy i dipy, czyli pasty do smarowania – hummus, salsa, tzatziki czy guacamole. Wciąż najgorzej odżywiają się mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. W tym kraju niezmiennie od wielu lat pierwsze miejsce zajmują fast foody i słone przekąski różnego rodzaju.

Kupujący na całym świecie zwracają z każdym rokiem większą uwagę na to, co jedzą. Szukają produktów nie tylko smacznych, ale i korzystnych dla zdrowia. Niemal 30% ludzi ceni sobie jedzenie bez dodatku cukru czy soli. Powinny w zamian za to zawierać błonnik, biała oraz pełne ziarno. Za tymi zmianami muszą iść co jasne konsumenci. Ich produkty powinny bowiem wpisywać się w rosnącą tendencję na zdrowy tryb odżywiania.