Jeżeli kalkulator bmi wykazał, że masz nadwagę bądź jesteś otyły najwyższy czas przestać się nad sobą użalać tylko sobie przyjść z pomocą. Nadwaga i otyłość to problem, z którym walczy naprawdę mnóstwo osób, z tego powodu na pewno nie będziesz w tym osamotniony. Im prędzej pozbędziesz się zbędnych kilogramów i zatroszczysz się o to, co spożywasz, tym skuteczniej zminimalizujesz ryzyko takich przypadłości jak: miażdżyca, cukrzyca, czy zwyrodnienia stawów. Każdy z nas chciałby żyć jak najdłużej i w jak najlepszym zdrowiu, czyż nie? Dlatego warto w sposób szczególny o to zatroszczyć się. Natychmiast.

Odżywianie
Dieta zdrowa to podstawa dla właściwego działania naszego organizmu. Musimy zapewnić mu wszystkie niezbędne substancje odżywcze, mikroelementy, paliwo, budulec szkieletu oraz odpowiednio się nawadniać – wtedy, wszystko będzie działało tak jak należy, a my będziemy czuć się lepiej. Począwszy od wysypiania się, poprzez lepszą koncentrację, a skończywszy na świetnym samopoczuciu. Wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania: zbilansowana dieta, unikanie przetworzonych produktów oraz żywności typu fast food, codzienna porcja warzyw, 1-2 litry wody, unikanie cukru i niekorzystnych dla zdrowia tłuszczy trans. Już te zmiany spowodują, że będziemy czuć się o wiele lepiej w swoim ciele.

Aktywność fizyczna
Zamiast marnować czas przed monitorem komputera i użalać się nad swoim losem – ruszajmy się. Zdecydujmy się na taką aktywność, która przynosi nam najwięcej radości. Może to być jazda na rowerze, basen, spacery z psem, siłownia i wiele innych. Grunt, byśmy byli aktywni- to ma wpływ na nasz sen, samopoczucie, kości, stawy i wiele innych. Przekonanie, że aktywność to tylko odchudzanie jest przesadnym uproszczeniem. Aktywność to tak naprawdę – szczęście!

Uczmy się
Nie każdy z nas ma dobre podwaliny wiedzy o człowieku i funkcjonowaniu jego organizmu – nic straconego, dowiadujmy się sami. Przeglądajmy książki, oglądajmy programy popularnonaukowe, poznawajmy teorię autorytetów – ta wiedza przyda nam się – na zdrowie, na samopoczucie i na szczęście!