13 lip Brak komentarzy admin Beauty , , ,

Kobiety coraz większą uwagę poświęcają temu, aby na stole pojawiała się żywność w najlepszym rodzaju oraz ponadto jak najmniej spreparowana. To przecież ogromnie istotna dla zdrowia i urody, aby odżywiać się zgodnie z zasadami, jadać regularnie i bez pośpiechu, a składniki diety wybierać w taki sposób, żeby dostarczały wszystkich koniecznych składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Na czym więc miałaby polegać zbilansowana dieta każdej kobiety, aby przynosiła wymierne korzyści zdrowotne i zapewniała jej korzystny wygląd? z pewnością powinna być zróżnicowana i dobrze zbilansowana względem osobistych potrzeb.

Dlaczego warto zjeść pełnowartościowe śniadanie?

Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie, dlatego nie należy go unikać. Niestety większość kobiet rozpoczyna dzień wyłącznie od spożycia filiżanki tego napoju, a to duży błąd. To, co zjemy przed wyjściem z domu, zapewnia nam energię na pierwszą część doby. Dlatego śniadanie powinno mieć w składzie trochę pełnoziarnistego pieczywa, nabiału i warzyw. Tak zaplanowane, daje gwarancję, że dostarczamy naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych elementów prawidłowej diety. Możemy wówczas skuteczniej pracować i mamy większą sprawność umysłową i fizyczną.

Dlaczego warto jeść 5 posiłków dziennie?

Śniadanie nie jest zupełnie wystarczające do utrzymania organizmu w idealnej formie w ciągu całego dnia. W związku z tym niezbędne są następne posiłki, które uzupełnią energię niezbędną do działania. Najlepiej, aby codziennie spożywać co najmniej pięć posiłków. Nie jest trudno wówczas prawidłowo rozłożyć zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Co jasne w każdym zdrowym daniu powinny znaleźć się składniki zdrowej diety, czyli węglowodany, białka, tłuszcze oraz warzywa i owoce dobrane w odpowiednich proporcjach względem indywidualnego zapotrzebowania każdej kobiety.

Dieta śródziemnomorska – źródło energii na cały dzień

Jednym z dobrych przykładów zdrowej diety jest dieta śródziemnomorska. To styl odżywiania oparty na produktach pochodzących z krajów basenu Morza Śródziemnego. Ta dieta opiera się na spożywaniu dużych ilości warzyw, owoców, ryb, chudego mięsa i orzechów, a jednocześnie ogranicza spożycie produktów przetworzonych i bogatych w tłuszcze nasycone. Jeśli chcesz spróbować takiej diety, możesz zacząć podczas wakacji w Chorwacji. W miejscowościach takich jak Petrčane czy Vodice, znajdziesz wiele restauracji serwujących dania zainspirowane dietą śródziemnomorską.