20 sty Brak komentarzy admin Beauty ,

Cellulit to problem milionów kobiet. Nie jest on groźny dla zdrowia, natomiast stanowi dla mnóstwa kobiet powód do złego samopoczucia ze względu na niezbyt ładny wygląd.

Przyczyny pojawienia się cellulitu
Jednym z częstych powodów pojawienia się cellulitu, który nazywany jest także skórką pomarańczową, jest znikoma aktywność fizyczna. Duża liczba kobiet, bo to ich najczęściej dotyczy cellulit, spędza całe dnie siedząc. Jest to najprostsza droga do formowania się się skórki pomarańczowej. Najczęściej pojawia się wtedy cellulit na udach czy biodrach, lecz także na ramionach, a nawet na pośladkach. Dlatego też, aby uniknąć cellulitu trzeba się regularnie ruszać. W przypadku wykonywania pracy, która wymaga od nas, aby przez wiele godzin siedzieć przy biurku, warto wydzielić jakiś czas, po to, żeby po pracy pobiegać, czy też popływać.
Przyczyn formowania się się cellulitu jest bardzo dużo. Z tego względu, cellulit jest tak często występującym zjawiskiem. Wiele wskazuje na to, że cellulit może powodować otyłość. Z jednej strony z tego względu, że u osób z otyłością pojawia się więcej komórek tłuszczowych, a z drugiej strony, redukuje ona znacząco przepływ krwi. Nie oznacza to jednak, że u osób nieotyłych cellulit się nie pojawia.

Ponadto, dla cellulitu niezwykle ważne jest również jaką dietę stosujemy. Bardzo ważne jest, żeby była ona bogata w błonnik. Pokarmy jakie dobrze jest spożywać walcząc z cellulitem, to przede wszystkim takie, w których jest mała zawartość węglowodanów oraz tłuszczy. Poza tym, jeśli chcielibyśmy uniknąć formowania się się cellulitu, warto ograniczyć palenie papierosów.
Przyczyną formowania się się cellulitu może być również nieprawidłowe krążenie. Może być ono spowodowane na przykład przez zaznaczoną już wcześniej nadwagę, natomiast nie tylko przez nią. Co interesujące, nieprawidłowe krążenie w dolnej partii ciała wywoływane jest nierzadko przez płaskostopie. Stąd też wiadomo, że występuje zależność pomiędzy płaskostopiem a cellulitem. Płaskostopie pojawia się zwykle już u kilkulatków, i to wówczas dobrze byłoby je zwalczać, aby uniknąć problemów z cellulitem w dorosłym życiu.
Poza tym, cellulit na udach, ramionach, czy jakiejkolwiek innej części ciała, może być efektem problemów związanych z hormonami. Uważa się, że występuje on, kiedy dochodzi w organizmie do znacznych zmian poziomu estrogenów. Z tego względu, tak często skórka pomarańczowa występuje u kobiet czy to w okresie menopauzy, czy też wkrótce po ciąży. Jest to konsekwencją wahań hormonalnych które występują w tych dwóch sytuacjach. W takim wypadku, kiedy żadne domowe metody nie przynoszą zaplanowanych rezultatów, powinno się zwrócić się o wskazówkę do specjalisty, dlatego, że źródłem cellulitu jest wówczas prawdopodobnie nieprawidłowo funkcjonujący układ hormonalny.